Evden EVE Nakliyat

30.11.-0001 0 Yorum

Evden EVE Nakliyat

 

Nakliye ile ilgili birçok ihtiyacınız olabilir. Ev ya da iş yerlerinin taşınması, nakil olması gereken ticari mallar ve resmi ya da özel kurumların taşınması durumlarında evden eve nakliye firmaları size en iyi hizmeti verebilir. Bunun için yapmanız gereken önce bir nakliye firması ile konuşmak. Taşınma işinin ne kadarına dahil olmak istediğiniz ise size kalmış bir tercih. Genellikle herkes için sıkıcı süreçler olduğu için kimse işin başında durak istemez. Boşa zaman kaybetmek yerine günlük işlerinizi yoluna koyabilirsiniz. Bu yüzden çalışacağını nakliye firması uzman olmalı ve bütün sorumluluklara tek başına üstlenmeli. Böyle firmalar var mı? Diye düşünebilirsiniz ancak bu şekilde çalışan evden eve nakliyat firmaları da var.

 

 

Bu tarz firmalar çalışan firmalar bir nakliyede yapılması gereken hizmetler bütününü gerçekleştirebiliyorlar. Firma işe önce eşyaları toplamakla başlar. Her eşya türü için farklı ambalajlama stilini kullanabilir. Bazı eşyalar köpüklerle desteklenebilir bazıları ise sadece kolilere konularak ambalajlanır. Genellikle elektronik veya cam eşyalar destekleme gibi özel ambalajlama gerektirir.  Büyük mobilyalar ise kaplanmak sureti ile paketlenir. Bir evde ya da işyerinde bulunan her eşya paketlenebilir. Bunun için firmanın uzman personelleri çalışır. Paketleme sonrasında taşıma ekibi eşyaların araca yüklenmesinde görev alır.

 

Eşyaların taşınması nakliyenin en zor bölümüdür. Bu aşamada da her bölümde olduğu gibi yine uzman ekipler çalışır. Taşıma konusunda bazen önemli sorunlar çıkabilir. Eşyalar çıkarılmadan önce gerekli kontroller uzman ekip tarafında yapılır. Kapı genişlikleri, koridor dönüşleri, antre büyüklüğü, yapının önü ve park etme uygunluğu gibi birçok yapısal ve dış etken sorunları gözden geçirilir. Sayılanlardan herhangi birinde çıkabilecek bir engel karşısında firma, çeşitli çözümler üretme yoluna giderek sorunu halletmeye çalışır. Eşyalar bilinen yolla kapılardan ya da koridorlardan çıkamıyorsa, yapının penceresinden asansör yardımı ile alınabilir. Bu yöntem çok büyük ebatlı, modüler olmayan ve sökülemeyen eşyalar için geçerlidir. Genellikle orada yapılmış bir üretim ya da eser olabilir. Bu tarz eşyaların değiştirilebilme özellikleri olmadığından orijinal hali korunarak sıra dışı yöntemlerle çıkarılmalıdır. Bu gibi durumlarda sıradan nakliye firmalarına güvenemezsiniz.

 

Sorunlar aşılıp eşyalar çıkartıldıktan sonra sıra araca yükleme işine gelir. Bu aşama çevre sakinlerinin günlük hayatına engel olmamaya özen gösteren evden eve nakliye firması, aynı zamanda çevrenin koli, bant ve benzeri gereçlerle kirlenmemesi konusunda da dikkatli davranır. Firmanın gösterdiği bu özen takdir edilmesi gereken bir davranış. Genellikle taşınmalarda karşılaşılan görüntü ve ses kirliliğini profesyonel çalışan evden eve nakliye firmalarında göremezsiniz.

 

Araca yüklenen eşyalar en kısa sürede yeni yerlerinde olur. Son olarak eşyaların indirilmesinde görev alan ekip, aynı zamanda eşyaların yerleştirilmesini de sağlar. Artık nakliye sona ermiştir. Geriye sadece işini kusursuz yapmanın verdiği memnuniyetle firmanın ve hizmetler bütünü alan müşterinin gülümsemesi kalır.

 

Hayatınız boyunca kaç kez bir nakliye firmasına ihtiyaç duydunuz? Kimileri çok kez, kimileri de belki bir kez ihtiyaç duydum diyebilir. Sonuç olarak herkes hayatında en az bir kez taşınmıştır. Taşınma ile ilgili anılarınız çok eski zamanlara aitse, anlatacağınız çok trajikomik ya da stresli hikâyeler olabilir çünkü eski usul nakliyeler tam bir sorun yumağıydı. Önce pazarlık, sonra hamal ayarlama, derme çatma kamyonetler, çarşaf örtülü eşyalar, iple bağlanmış kutlar, bindirme ve indirme derdi gibi alelade uğraşılar çok yorucuydu. İmece usulü herkes bir eşyanın bir kenarından tutar yardım ederdi. Yardım edecek eşi dostu olmayanlar ise daha fazla paraya kırıp daha fazla adam tutardı. Bu karelerin hepsi eski bir Türk filmini andırıyor. Hayat modernleştikçe sektörlerde kendisini geliştirdi ve insanlar her konuda daha iyi hizmet almaya başladılar. Bu sektörlerin en başında evden eve nakliye firmaları geliyor. Gözle görülür ve takdir edilir şekilde değişen nakliye firmaları artık daha profesyonel çalışıyorlar. Bunun anlamı kaliteli hizmet ve müşteri memnuniyeti.

 

Taşınma sırasında lazım gelen tüm işleri, tek başına evden eve nakliye firması üstlenir. Sorumluluk ve tüm işler firmaya aittir. Nakliye firması, eşyaları önce türüne göre ambalajlar. Eşyaların boyutları, ağırlıkları ve türüne göre farklı ambalajlar gerekebilir. Ambalajlanan eşyalar, taşıma ekibi ile araca yüklenir. Firma içerisinde yapılan iş bölümü işlerin daha hızlı ve güvenli olmasını sağlar. Taşıma ekibi ayrıdır. Gereken durumlarda ekip, çeşitli ekipmanlar kullanabilir. Yükleme sırasında mekanda, sokakta kısacası çevrede atıklar bırakılmaz. Son olarak eşyalar güvenli kasalara sahip nakliye araçları ile gitmesi gereken yere ulaştırılır. Eşyalar görevli ekiplerce araçtan indirilir ve yerleştirilir. Böylelikle planlı ve düzenli bir nakliye hizmeti gerçekleşmiş olur. Ayrıca eşyalar taşınma sırasında oluşabilecek kazalara karşıda garantilidir. Kayıp durumunda firma bedeli ödemekle yükümlüdür.

 

Taşınmak için artık zaman ayırmanıza, personelin başında durmanıza ve yüksek bedeller ödemenize gerek kalmadı. Bütün işler tek bir firma ile halledebilirsiniz. Nakliye firması ile en başta konuştuğunuz fiyatlar haricinde ek harcamalar ortaya çıkmaz. Mesafe, eşya sayısı ve yüküne göre firma en uygun fiyatı verecektir. Alacağınız hizmet karşısında emin olun daha fazlasını vermek isteyebilirsiniz. Eski taşınma karelerini bir düşünün ayrı ayrı farklı yerlere saçılan paralar sizi ne kadar büyük bir kayıpla karşılaştırabilirdi. Hem maddi, hem manevi olarak yıpranabilirdiniz.

 

Şehir içinde veya şehirlerarasında yapılabilen evden eve nakliyeler insanların hayatını önemli oranda kolaylaştırmaktadır. Tayin, okul, iş ve benzeri durumlardan kaynaklanarak başka bir yere taşınmanız gerektiğinde yapacağınız en iyi şey bir evden eve nakliye firması ile anlaşmaktır. Özellikle yoğun tempolu şehirler ve hayatlar için böyle bir hizmet almak en önemlisi de birçok hizmeti tek bir merciden almak taşınma ile ilgili sizi bütün dertlerden kurtarabilir.

 

 

Google+
hilbet tipobet
replika saat tipobet tipobet tipobet mariobet betist betmatik rivalo superbetin superbetin